Powrót do spadków na WIG20 Przecena CD Projektu po serii komunikatów

Na wykresie jednak niewiele się dzieje i spółka nie jest w stanie przeciwstawić się złym nastrojom szerokiego rynku. Niewykluczone jednak, że udaną premierę, inwestorzy wycenią nieco później, gdy na rynek wróci lepszy sentyment. Wtorkowa sesja na warszawskim parkiecie rozpoczyna się od spadków na głównych indeksach.

 • Po dwóch wzrostowych sesjach dzisiaj przed szansą na wybicie z formacji trójkąta górą, staną akcje JSW.
 • Całe 275 mln zł pochłonęła praca nad grą, a do tego 95 mln zł poszło na marketing.
 • W dodatku, kurs znajduje się przy ponad 3 letniej linii trendu wzrostowego.
 • Nowy tydzień na GPW rozpoczął się od kontynuacji wzrostów.
 • Odbicie cen surowców i słabszy dolar wsparły notowania PKN
  Orlen (3,88 proc.) KGHM-u (1,32 proc.) i JSW (1,69 proc.), która po
  wtorkowej sesji pokazuje wyniki.
 • Dla szerokiego rynku nie miało to jednak większego znaczenia i większość
  branż zaliczyła wzrosty.

Odbicie cen surowców i słabszy dolar wsparły notowania PKN
Orlen (3,88 proc.) KGHM-u (1,32 proc.) i JSW (1,69 proc.), która po
wtorkowej sesji pokazuje wyniki. Z kolei miedziowy gigant zrobi to 22 marca. Dla
KGHM-u jest to druga wzrostowa sesja z rzędu po ceny dla nowych mieszkań w chinach wzrosła w sierpniu ustanowieniu w ubiegłym
tygodniu 3-miesięcznych minimów. Na GPW również WIG-Banki (3,9 proc.) okazał się najmocniejszy, wspierając
wzrost szerokiego rynku, razem odbiciem WIG-Paliwa (3,78 proc.), WIG-Energia (2,7 proc.) czy
WIG-Górnictwo (1,36 proc.).

Resort Sasina kupuje Bogdankę. To najbardziej zyskowna kopalnia w Polsce

Liczby poszczególnych spółek mówią o wiele więcej niż niepozorne 0,35 proc. I tak pod kreską znalazło się w poniedziałek aż 16 z 20 blue chipów. W 14 przypadkach spadki przekroczyły 1 proc., w 6 z kolei 2 proc. Najsłabiej wypadły przecenione o blisko 3 proc.

 • Ten jest pod kreską -0,73 proc., większość spółek świeci się na czerwono.
 • Piątkowe odbicie zatrzymało się w rejonie dołków z pierwszej dekady sierpnia.
 • Tymczasem CD Projekt wciąż pozostaje bardzo cykliczną spółką, a oddalenie czasowe premier sprawia, że inwestorzy nie mają czego oczekiwać.
 • Tymczasem od połowy czerwca mamy do czynienia z rynkiem niedźwiedzia, a przecena sięga już 30%.

Pierwsza sesja nowego tygodnia na warszawskim parkiecie rozpoczyna się w neutralnych nastrojach. Utrzymaniu niższej zmienności może sprzyjać próba odreagowania po ostatnich spadkach, ale także pusty kalendarz gospodarczy. Spółki wchodzące w skład indeksu WIG20 i ich największe zmiany procentowe w ujęciu dziennym. Inwestorzy obawiają się, że po zmianie władzy, projekt może upaść lub zostać poważnie zmodyfikowany.

Akcje Allegro znowu licytowane. Nerwowa reakcja inwestorów na giełdzie

Reszta rosnących spółek zyskała poniżej 1 proc. W CD Projekcie tradycją stało się już więc, że przed premierą rynkiem rządzą drobni inwestorzy, którzy łatwo dają się ponieść emocjom. Ale tylko do momentu premiery, gdy rozbija się o skały chłodnej oceny profesjonalnych inwestorów. Funduszy, którym nawet najbardziej udana produkcja nie przesłania strukturalnych mankamentów firmy. Zobaczmy co ciekawego dzieje się wśród największych spółek z WIG20. Wczoraj zainicjowana została próba odbicia na mocno wyprzedanych akcjach Allegro.

WIG20 nadal w dół

Czy
wzrostach 4mass (12,85 proc.) z NewConnect, wspartych nową, zamówioną
przez akcjonariusza spółki rekomendacją. Na GPW miał też miejsce pierwszy
od maja debiut nowej spółki, który tak jak wszystkie złoto jako środek ochrony inflacji poprzednie był przejściem
na rynek główny z NewConnect. Kurs XPlusa, o którym mowa, zyskał 13,95 proc. W przypadku „Widma Wolności” mamy jednak specyficzny miks słodko-gorzkich wiadomości.

WIG20 Flash – PGE w doskonałym miejscu na odbicie. Ryzyko przełamania 58 zł na akcjach Orlen. CD Projekt wciąż bez odbicia

Wtorkowa sesja na globalnym rynku akcji przebiega w pozytywnych nastrojach. Niepokój związany z eskalacją konfliktu na Bliskim Wschodzie okazał się krótkotrwały. Od kilku dni informujemy, że akcje Dino testują ponad 3 letnią linię trendu wzrostowego. Lepsze zachowanie szerokiego rynku, sprzyja w dokonaniu odbicia.

Czar względnej siły polskiego indeksu bez CD Projektu pryska. Mimo wszystko, wydaje się, że ostatni powiew optymizmu pojawi się tuż przed debiutem gry. Zazwyczaj aż do samej premiery akcje producenta gier były mocno windowane. Obecnie spółce szkodzi jednak słaby sentyment na szerokim rynku. W takiej sytuacji inne giełdy mają z góry nakreślony kierunek.

One znajdują się na takich poziomach w strefie wyprzedania, że nie
powinno dziwić podjęcie akcji ratunkowej przez osłabione ostatnimi wydarzeniami
byki. Będzie to z pewnością trudne, zwłaszcza że podczas ostatnich siedmiu sesji
rynek zanotował blisko 10 proc. W drugiej linii wyróżnił się kurs InterCars (8,3 proc.), który
zyskał po publikacji wyników za I kwartał mocno powyżej oczekiwań. Tuż za nim
w tabeli uplasował się kurs Biomedu (6 proc.) i Tauronu (5,95 proc.), ten drugi
zyskujący także po energetycznych zapowiedziach ministra Sasina. Po drugiej stronie
wyników był kurs Asbisu (-4,37 proc.), który
podał dane o sprzedaży w kwietniu.

Rewolucja w polskim gamingu. Założyciele CD Projektu odchodzą z kierownictwa, firma w dwa tygodnie traci 4 mld zł

Do góry szły ceny surowców, a taniały złoto czy dolar, sugerując
powrót inwestorów do ryzykowniejszych aktywów. Dla nich najważniejsze będzie
teraz ogłoszenie w środę decyzji amerykańskiej Rezerwy Federalnej ws. Odniosła ostatnia duża produkcja CD Projektu – gra “Wiedźmin 3”.

Wczoraj przy podwyższonych obrotach rosły akcje PKN Orlen. Wydaje się, że poprawa sentymentu na Wall Street będzie trwalsza. Wybuch wojny w Izraelu nie sprawił, że na rynki zawitała panika. Może to oznaczać, że giełdy nadal będą wyceniać brak podwyżek stóp procentowych w FED. Jeżeli odbicie okaże się nietrwałe, a spadki na szerokim rynku będą kontynuowane, zapewne kurs Orlenu spadnie w dłuższym terminie w rejon wsparcia 60 zł. Przy lepszym sentymencie, odbicie powinno być kontynuowane, a spółka ma wolną przestrzeń co najmniej do 66,50 zł.

To mogłoby wywołać silną przecenę na akcjach PGE, które obecnie po płytkiej korekcie wracają do spadków. Za chwilę może upaść wsparcie w rejonie 7,35-7,40 zł. W składzie mWIG40 najmocniej wskaźnik do rysowania na wykresie cenowym taniały akcje AmRestu (-4 proc.). Przecenę zanotowały także papiery XTB, Amiki, DataWalk oraz PlayWay’a. Po wzrostowej stronie wyróżniał się Biomed Lublin z wynikiem +4,9 proc.

Poprawa sentymentu na szerokim rynku może pozwolić dokonać odbicia. Nie wydaje się jednak aby było to coś więcej niż tylko okresowa korekta. W poprzednich kwartalnych rewizjach producent gier był zaledwie na piątym miejscu listy rezerwowej (podczas rewizji we wrześniu 2016 r.) oraz na szóstym (podczas rewizji w grudniu 2016 r.). To już wtedy był spory awans, bo wcześniej spółka nie była nawet klasyfikowana jako kandydat do wejścia do WIG20.

Leave a Reply

Your email address will not be published.